• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Fugalux

Vysoce kvalitní spárovací hmota

Použití

Vysoce kvalitní spárovací hmota pro vnitřní i venkovní použití, vyrobená na bázi ušlechtilých hydraulických pojiv, určená ke spárování stěnových obkladů a podlahových dlažeb z keramických dlaždic, klinkeru, skleněných a jiných mozaikových materiálů, kamene apod. Vyznačuje se vysokou pevností v tlaku a ohybu, vysokou otěruvzdorností a mrazuvzdorností, sníženou nasákavostí s »kapkovým« efektem a dlouhodobou odolností proti napadení plísněmi. Je vhodný pro spárování podlahové keramiky v objektech s podlahovým vytápěním. Teplotní odolnost: -40°C až +80°C. Barva: 20 odstínů podle vzorníku FUGALUX. Zatřídění podle EN 13888, třída CG2AW.

Příprava, zpracování

Obsah balení (5 kg nebo 2 kg) zamícháme do cca 1,5 l, resp. 0,6 l vody a mícháme tak, abychom získali homogenní hmotu bez hrudek. Hmotu necháme asi 5 minut stát, pak ji opět promícháme a podle potřeby přiředíme vodou. Doba zpracovatelnosti: cca 2 hodiny. Spárovací hmotu nanášíme pryžovou stěrkou nebo hladítkem a důkladně ji vpravujeme do spár. Jakmile povlak na dlažbě změní barvu – v normálních podmínkách (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu) je to po 5 až 10 minutách – obklad, resp. dlažbu omyjeme mokrou houbou, otřeme suchou látkou a vyleštíme. Pracovní teplota: +5°C až +25°C. Při teplotě vzduchu nebo podkladu nad +20°C spáry před spárováním navlhčíme vodou. Dlažba je pochůzná po 12 hodinách po vyspárování. Nářadí ihned po použití omyjte vodou.

Informace o výrobku

Aplikace gumová stěrka, gumové hladítko
Spotřeba na m2 0,5 – 1 kg
Balení 2.00 kg, 5.00 kg
Tónování 20 odstínů
Doba použitelnosti 24 měsíců
Skladování Skladovat v suchých a větraných prostorech.
Dokumenty ke stažení Technický list, Bezpečnostní list, Certifikát kvality