• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Valit

Dvousložková rustikální omítka

Použití

Dvousložková tenkovrstvá dekorativní omítka s typickou rustikální strukturou, kterou nejčastěji vytváříme válcováním čerstvé vrstvy omítky pěnovým válečkem. Je vhodná pro dekorativní ochranu fasádních (max. dvoupatrových objektů s dostatečně širokými přesahy střechy) i vnitřních stěnových povrchů, na různé druhy jemně zrnitých stavebních konstrukcí (štukové minerální omítky, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky), také jako závěrečná vrstva v některých tepelně izolačních systémech (JUBIZOL FASÁDA). Omítka je vodoodpudivá a vysoce paropropustná, má vysokou přídržnost k podkladu, odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům a UV záření. Základní nátěr: vodou rozředěný bílý ACRYLCOLOR nebo AKRIL EMULZE (1 : 1). Barva: bílá. Složka A: VALIT – minerální suchá směs. Složka B: AKRIL EMULZE – vodní emulze polymerních pojiv. ES prohlášení o shodě podle EN 998-1.

Příprava, zpracování

Obsah balení (20 kg nebo 5 kg) zamícháme do cca 2 kg, resp. 0,5 kg AKRIL EMULZE rozředěné cca 4 l, resp. 1 l vody a mícháme tak, abychom získali homogenní hmotu bez hrudek. Hmotu necháme asi 10 minut stát a pak ji opět promícháme a podle potřeby přiředíme vodou. Doba zpracovatelnosti: cca 2 hodiny. Nanáší se ručně – nerezovým hladítkem nebo strojně – stříkáním, v tloušťce cca 1 až 3 mm. Tloušťku volíme podle požadované struktury (čím větší tloušťka, tím hrubší struktura). Čerstvě nanesenou hmotu válcujeme pěnovým nebo pryžovým reliéfním válečkem, lze použít i malířskou stěrku, hladítko, houbu, štětec a další pomůcky. Pracovní teplota: +5°C až +35°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Čerstvě omítnuté povrchy chráníme před sluncem, deštěm a větrem pomocí závěsů. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 6 hodin (suché na dotyk), resp. 24 hodin (ochrana před deštěm). Nářadí ihned po použití omyjte vodou.

Informace o výrobku

Aplikace nerezové ocelové hladítko, strojní stříkání pistolí
Spotřeba na m2 VALIT: 1,2 – 2,5 kg + AKRIL EMULZE: 0,12 – 0,25 kg
Balení 5.00 kg, 20.00 kg
Doba použitelnosti 12 měsíců
Skladování Skladovat v suchých a větraných prostorech.
Dokumenty ke stažení Technický list, Bezpečnostní list, Certifikát kvality, Prohlášení o shodě