• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Valiplast

Akrylátová rustikální omítka

Použití

Tenkovrstvá dekorativní akrylátová omítka s typickou rustikální strukturou, kterou nejčastěji vytváříme válcováním čerstvé vrstvy omítky pěnovým válečkem. Je vhodná pro dekorativní ochranu fasádních i vnitřních stěnových povrchů, na různé druhy jemně zrnitých stavebních konstrukcí (štukové minerální omítky, beton, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky), také jako závěrečná vrstva v některých tepelně izolačních systémech (JUBIZOL FASÁDA). Omítka je vodoodpudivá a paropropustná, s fungicidním a algicidním ochranným účinkem, odolává povětrnostním podmínkám, průmyslovým zplodinám, kouřovým plynům a UV záření. Základní nátěr: vodou rozředěný ACRYLCOLOR (v odstínu podobném odstínu omítky) nebo AKRIL EMULZE (1 : 1). Barva: bílá, možné je tónování UNITONEM. ES prohlášení o shodě podle EN 15824.

Příprava, zpracování

Obsah vědra dobře promícháme a na vhodnou hustotu rozředíme vodou (pro klasické zpracování hmoty pěnovým válečkem je optimální hustota, když se jednotlivé tahy po válečku na zkušebním vzorku slijí tak, že nejpozději za minutu po válcování již nejsou patrné). Nanáší se ručně – nerezovým hladítkem nebo strojně – stříkáním, v tloušťce cca 1 až 3 mm. Tloušťku volíme podle požadované struktury (čím větší tloušťka, tím hrubší struktura). Čerstvě nanesenou hmotu válcujeme pěnovým nebo pryžovým reliéfním válečkem, lze použít i malířskou stěrku, hladítko, houbu, štětec a další pomůcky. Pracovní teplota: +5°C až +30°C. Nepracujeme v dešti, mlze a za silného větru. Čerstvě omítnuté povrchy chráníme před sluncem, deštěm a větrem pomocí závěsů. Doba schnutí (při 20°C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu): cca 6 hodin (suché na dotyk), resp. 24 hodin (ochrana před deštěm). Nářadí ihned po použití omyjte vodou.

Informace o výrobku

Aplikace nerezové ocelové hladítko, strojní stříkání pistolí
Spotřeba na m2 1 – 2 kg
Balení 8.00 kg, 25.00 kg
Tónování JUMIX
Doba použitelnosti 12 měsíců
Skladování Skladovat při +5°C až +25°C, chránit před přímým slunečním zářením. NESMÍ ZMRZNOUT!
Dokumenty ke stažení Technický list, Bezpečnostní list, Certifikát kvality