• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Blog

Nanotechnologie v průmyslu barev a laků

Nanotechnologie nabízí výjimečné možnosti pro průmysl a životní prostředí.

Vysoké očekávání v oblasti použití zařazující nanotechnologii a nanomateriály mezi popřední okruhy evropských  výzkumů. Použití nanomateriálů a nanotechnologie je dnes už velmi rozšířené. Nanočástice mimo  jiné obsahují krémy na opalování, zubní pasty, samočistící fasádní barvy. Jednou z oblastí, ve kterých  se na nanomateriály už úspěšně používají je oblast průmyslu barev a laků.

Cílem použití  nanotechnologie a nanomateriálů je dosahování předem stanoveného molekulárního rozdělení  miniaturních, strukturně koloidních jednotek a částic velikosti řádu 5-10 molekul. Nanotechnologie  v technologii nátěrů umožňuje výrobu účinnějších a ekologičtějších úprav povrchů. Kromě výhod pro  výrobce a uživatele nátěrů je výjimečně důležitý i ekologický aspekt výroby. Při výrobě nátěrů tohoto  druhu se sníží spotřeba energie a materiálu, prodlouží se životnost nátěrového systému a sníží se vliv  jeho výroby na okolí. Nejvýznamnější vlastností, které je možno použitím nanočástic dosáhnout už  dnes, je podstatné zlepšení antikorozních vlastností, větší pevnost a odolnost vůči poškrábání a  samočistící efekt, antimikrobní vlastnosti a neposlední řadě UV ochrana.

Comments are closed.