• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Primalex TMEL POD SYNTETICKÉ BARVY

Charakteristika

Primalex Tmel pod syntetické barvy je určen pro vyrovnávání nerovností venkovních i vnitřních dřevěných a kovových povrchů. Tmel je odolný proti vodě, rychleschnoucí, tvrdý, je velmi dobře aplikovatelný a brousitelný.

Použití

Schnutí: Při teplotě 23°C: 2 hodiny (při tloušťce vrstvy 0,2 mm). Zbroušení, při teplotě 23°C: 2 hodiny (při tloušťce vrstvy 0,2 mm).

PŘÍPRAVA PODKLADU
Příprava podkladu – dřevo: Pro zvýšení životnosti je vhodné ošetřit povrch impregnačním prostředkem Primalex Napouštělo na dřevo. Pro vnitřní prostředí doporučujeme impregnaci napouštěcí fermeží.
Příprava podkladu – kov: Kovové povrchy je nutné zbavit rzi a očistit od případné mastnoty. Podklad natřete 1-2 vrstvami Primalex Základní barvou antikorozní syntetickou.
Na takto upravené povrchy můžete nanášet Primalex Tmel pod syntetické barvy v maximální tloušťce jedné vrstvy 0,2 mm. Po 2 hodinách je tmel brousitelný a po 4 hodinách je možno nanášet krycí vrchní syntetické barvy Primalex. Lze jej také nanášet pod nitrokombinované nátěry, a to po 6 hodinách schnutí.

Složení

Rozpouštědlo, pryskyřice, plnidla.

Technické parametry

Obsah netěkavých látek (%): 65,2 obj.
Hustota při 23°C (g/cm3): 1,75-1,80
Obsah organických rozpouštědel (kg/kg produktu): 0,154
Obsah celkového organického uhlíku (kg/kg produktu): 0,133

Informace o výrobku

Vydatnost V jedné vrstvě 5 m2/l (při tloušťce vrstvy 0,2 mm).
Ředění Nedoporučuje se.
Balení Plechovky 0,5 l
Aplikace hladítko, nůž