• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

PRÁŠKOVÝ TMEL

Charakteristika

Primalex Práškový tmel, je rychle tuhnoucí vnitřní vyrovnávací hmota vyrobená na bázi sádry. Je určena k vyplňování spár mezi sádrokartonovými deskami, tvořícími stěnové příčky nebo stropní podhledy, ale i k opravám železobetonových konstrukcí před ručním nebo strojním stěrkováním v interiéru.

Použití přidaných celulosových mikrovláken zajišťuje zesílený armovací účinek, zlepšuje viskozitu, zabraňuje smršťování a tvorbě prasklin. Dochází k rychlejšímu prosychání celé směsi, snižuje vnitřní napětí a umožňuje aplikovat silnou vrstvu při jedné operaci. Prodlužuje čas použití materiálu a zajišťuje jeho ochranu.

Použití

Primalex Práškový tmel se aplikuje na připravený soudržný podklad zbavený prachu a jiných nečistot.
Primalex Práškový tmel se pozvolna nasype do čisté vody v poměru 0,6 l vody na 1 kg práškového tmelu a nechá se cca 3 minuty nasáknout. Směs se poté rozmíchá do pastovité konzistence bez hrudek a shluků.
Tmel se aplikuje nerezovým hladítkem běžným způsobem. Orientační doba zpracovatelnosti je přibližně 20-30 minut podle okolní teploty. V případě velkých nerovností můžeme celý proces opakovat vícekrát. Po dokonalém zaschnutí se povrch přebrousí brusnou mřížkou nebo smirkovým papírem.
K finální úpravě povrchu jsou vhodné všechny interiérové nátěry řady Primalex a lze je použít po dokonalém vyschnutí.

Schnutí: rychletuhnoucí

Informace o výrobku

Balení 5 kg
Aplikace hladítko, nůž