• Weber

 • Dulux

  Kvalitní britské barvy Dulux skladem.

 • JUB

  Kvalitní malířské barvy JUB.

 • Primalex

  Dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky, barvy na kov a dřevo,...

 • Stachema

  Je jediným českým výrobcem kompletního sortimentu stavební chemie a přísad do betonů a malt.

Primalex SILIKÁTOVÝ ZÁKLAD O Z 6

Charakteristika

základní nátěr sjednocující a zpevňující podklad pod
silikátové omítky. Zajišťuje potřebnou přilnavost omítky a podbarvuje podklad na zvolený odstín omítky.

Použití

Před aplikací silikátových omítek na zateplovací systémy – Primalex Vnější kontaktní zateplovací systém, vnitřní a venkovní štukové omítky, betonové a pórobetonové podklady.

Příprava, zpracování

PŘÍPRAVA PODKLADU
Před aplikací systému musí být nové podklady vyzrálé (štukové omítky, sanační omítky, betonové a pórobetonové panely, armovací tmelené vrstvy zateplovacích systémů a další). Staré omítky je třeba zbavit všech původních nátěrů kromě silikátových, omýt tlakovou vodou se saponátem, nepřilnavé části odstranit a opravit, vysprávky musí být vyzrálé (min. 4 týdny). Silně porézní, savé povrchy jako jsou nové minerální omítky nebo méně pevné, ale nosné povrchy napenetrujeme (zpevníme) Primalex Silikátovou penetrací. Primalex Silikátový základ O Z 6 je v aplikační konzistenci, a proto jej není nutné ředit. Před použitím je vhodné obsah v obalu důkladně promíchat. Nátěr se nanáší v jedné vrstvě válečkem nebo štětkou. Primalex Silikátový základ O Z 6 se aplikuje při teplotách +5 až +25 °C. Při nanášení je třeba natírané plochy chránit před slunečním svitem a do zaschnutí i před deštěm. Aplikace není přípustná na sluncem vyhřáté plochy, za silného větru nebo při husté mlze.

Složení

Vodná suspenze mletých vápenců, titanové běloby, draselného vodního skla, přídavek organické disperze a aditiv

Technické parametry

Objemová hmotnost (g/cm3): 1,5

Informace o výrobku

Vydatnost 5,5 – 6,5 m2/kg v jedné vrstvě
Balení 5l; 12l
Aplikace štětec, štětka, váleček